  • DV14-250MB-3K
DV14-250MB-3K
advertisement
Manufacturer No:
DV14-250MB-3K
HK JDW NO:
583-DV14-250MB-3K
Package:
Datasheet:
DV14-250MB-3K
Step5Bar-code shipping tag
DV14-250MB-3K
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
    Free Hanging (In-Line)
  • Body Material
    Copper
  • Packaging
    Reel
  • Series
    Disco™
  • Published
    2005
  • Feature
    Butted Seam
  • Part Status
    Obsolete
    Crimp
  • ECCN Code
    EAR99
  • Color
    Blue
  • Gender
    Male
  • HTS Code
  • Depth
    7.6mm
  • Wire Gauge
    14-16 AWG
  • Wire Gauge (Max)
    16 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    14 AWG
  • Body Plating
    Nickel
  • Terminal and Terminal Block Type
    TAB TERMINAL
  • Insulation Diameter
    0.175 (4.45mm)
  • Length
    22.86mm
  • Length - Overall
    0.900 22.86mm
  • Tab Thickness
    0.032 0.81mm
  • Width - Tab
    0.250 6.35mm