  • DV18-250MB-CY
DV18-250MB-CY
advertisement
Manufacturer No:
DV18-250MB-CY
HK JDW NO:
583-DV18-250MB-CY
Quantity:
In Stock : 87
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
DV18-250MB-CY
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Contact Material
    Copper
  • Contact Plating
    Nickel
    Free Hanging (In-Line)
  • Insulation Material
    Vinyl
  • Material
    Copper
  • Weight
    141.747616g
  • Body Material
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Series
    Pan-Term®
  • Feature
    Butted Seam
  • Part Status
    Active
  • Color
    Red
  • Gender
    Male
  • Orientation
    Straight
  • Depth
    7.87mm
  • Contact Finish
    Nickel
  • Wire Gauge
    18-22 AWG
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    18 AWG
  • Body Plating
  • Insulation Diameter
    0.154 (3.91mm)
  • Length
    24.9mm
  • Length - Overall
    0.980 24.89mm
  • Tab Thickness
    0.032 0.81mm
  • Width - Tab
    0.250 6.35mm