  • DXTN3C100PSQ-13
DXTN3C100PSQ-13
advertisement
Manufacturer No:
DXTN3C100PSQ-13
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-DXTN3C100PSQ-13
Package:
8-PowerTDFN
Datasheet:
Description:
NPN -55°C~175°C TJ 100nA 8-PowerTDFN Tape & Reel (TR) Surface Mount
Quantity:
In Stock : 2517
Step5Bar-code shipping tag
DXTN3C100PSQ-13
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-PowerTDFN
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Power - Max
    5W
  • Transistor Type
    NPN
  • DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
    150 @ 500mA 10V
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    100nA
  • Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
    330mV @ 300mA, 3A
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    100V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    3A
  • Frequency - Transition
    140MHz