  • E1SAA18-25.000M
E1SAA18-25.000M
advertisement
Manufacturer No:
E1SAA18-25.000M
HK JDW NO:
3402-E1SAA18-25.000M
Description:
E1SAA18-25.000M datasheet pdf and Crystals product details from Ecliptek stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
E1SAA18-25.000M
    yes
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    AT-CUT CRYSTAL
  • HTS Code
  • Frequency
    25MHz
  • Pin Count
    2
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Operating Frequency
    25MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    0.005%
  • Drive Level
    1000 µW
  • Aging
    5 PPM/YEAR
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Height
    3.2mm
  • Length
    13.3mm
  • Width
    4.85mm