  • E1SAAS-27.120M
E1SAAS-27.120M
advertisement
Manufacturer No:
E1SAAS-27.120M
HK JDW NO:
3402-E1SAAS-27.120M
Description:
E1SAAS-27.120M datasheet pdf and Crystals product details from Ecliptek stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
E1SAAS-27.120M
    Metal
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.005%
    yes
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • HTS Code
  • Frequency
    27.12MHz
  • Frequency Stability
    100 ppm
  • Pin Count
    2
  • Operating Frequency
    27.12MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    0.005%
  • Crystal/Resonator Type
    SERIES - FUNDAMENTAL
  • Height
    3.2mm
  • Length
    13.3mm
  • Width
    4.85mm