  • E2AX-M30KN20-M1-B3
E2AX-M30KN20-M1-B3
advertisement
Manufacturer No:
E2AX-M30KN20-M1-B3
HK JDW NO:
607-E2AX-M30KN20-M1-B3
Package:
Cylinder, Threaded - M30
Datasheet:
Description:
10V~32V Inductive Cylinder, Threaded - M30 E2A Series Nickel-Plated Brass Connector Cylinder, Threaded - M30
Step5Bar-code shipping tag
E2AX-M30KN20-M1-B3
  • Package / Case
    Cylinder, Threaded - M30
  • Material - Body
    Nickel-Plated Brass
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C
  • Series
    E2A
  • Published
    2001
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Connector
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    10V~32V
  • Shielding
    Unshielded
  • Ingress Protection
    IP65
  • Termination Style
    Connector
  • Output Type
    PNP-NC, 3-Wire
  • Sensing Distance
    0.787 (20mm)
  • Sensor Type
    Inductive
  • Sensing Method
    Inductive
  • Indicator
    LED
  • Response Frequency
    100Hz