  • E2B-M30LN20-WP-C2 5M
E2B-M30LN20-WP-C2 5M
advertisement
Manufacturer No:
E2B-M30LN20-WP-C2 5M
HK JDW NO:
607-E2B-M30LN20-WP-C2 5M
Package:
Cylinder, Threaded - M30
Datasheet:
Description:
10V~30V Inductive Cylinder, Threaded - M30 E2B Series Nickel-Plated Brass Cable Leads Cylinder, Threaded - M30
Purchasing and Inquiry
E2B-M30LN20-WP-C2 5M Overview
E2B-M30LN20-WP-C2 5M Features
E2B Series
Operating Temperature: -25°C~70°C
Sensing Distance: 0.787 (20mm)
Voltage - Supply: 10V~30V
Response Frequency: 100Hz
Package / Case: Cylinder, Threaded - M30
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 (Unlimited)
E2B-M30LN20-WP-C2 5M Applications
There are a lot of Omron Automation and Safety E2B-M30LN20-WP-C2 5M Proximity Sensors applications.
  • Display products
  • Office automation equipment
  • Lighting
  • Rolling mills
  • Parking
  • Count different applications
  • Anti-aircraft systems
  • Air-conditioners
  • Tablets
  • Smart toilets
Step5Bar-code shipping tag
E2B-M30LN20-WP-C2 5M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C
  • Published
    2015
  • Voltage - Supply
    10V~30V
  • Shielding
    Unshielded
  • Output Type
    NPN-NC, 3-Wire
  • Sensing Distance
    0.787 (20mm)
  • Response Frequency
    100Hz