  • E2E-X50MB2L30-R 5M
E2E-X50MB2L30-R 5M
advertisement
Manufacturer No:
E2E-X50MB2L30-R 5M
HK JDW NO:
607-E2E-X50MB2L30-R 5M
Package:
Cylinder, Threaded - M30
Description:
10V~30V Inductive Cylinder, Threaded - M30 E2E Series Nickel-Plated Brass Cable Leads Cylinder, Threaded - M30
Purchasing and Inquiry
E2E-X50MB2L30-R 5M Overview
E2E-X50MB2L30-R 5M Features
E2E Series
Operating Temperature: -25°C~70°C
Sensing Distance: 1.969 (50mm)
Voltage - Supply: 10V~30V
Response Frequency: 100Hz
Package / Case: Cylinder, Threaded - M30
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 (Unlimited)
E2E-X50MB2L30-R 5M Applications
There are a lot of Omron Automation and Safety E2E-X50MB2L30-R 5M Proximity Sensors applications.
  • Notebooks
  • Rice cookers
  • Self-driving cars
  • Contact less switching
  • Wearables
  • Anti-aircraft systems
  • Lighting
  • Air-conditioners
  • Office automation equipment
  • Assembly lines
Step5Bar-code shipping tag
E2E-X50MB2L30-R 5M
  • Package / Case
    Cylinder, Threaded - M30
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C
  • Voltage - Supply
    10V~30V
  • Termination Style
    Cable Leads
  • Output Type
    PNP-NC, 3-Wire
  • Sensing Distance
    1.969 (50mm)
  • Response Frequency
    100Hz