  • E32D351CSS602MEE3M
E32D351CSS602MEE3M
advertisement
Manufacturer No:
E32D351CSS602MEE3M
HK JDW NO:
856-E32D351CSS602MEE3M
Description:
U32D 6000μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 3.000Dia 76.20mm -40°C~105°C Polar 31.75mm Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
E32D351CSS602MEE3M
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    3.000Dia 76.20mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    350V
  • Capacitance
    6000μF
  • Lead Pitch
    31.75mm
  • Lead Spacing
    1.250 31.75mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Height Seated (Max)
    5.625 142.88mm