  • E32D630LPN492WAA5M
E32D630LPN492WAA5M
advertisement
Manufacturer No:
E32D630LPN492WAA5M
HK JDW NO:
856-E32D630LPN492WAA5M
Description:
U32D 4900μF Capacitor -10% +100% Bulk Chassis Mount 1.375Dia 34.93mm -40°C~105°C Polar 12.7mm Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
E32D630LPN492WAA5M
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    1.375Dia 34.93mm
  • Tolerance
    -10% +100%
  • Capacitance
    4900μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Lead Pitch
    12.7mm
  • Lead Spacing
    0.500 12.70mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Height Seated (Max)
    4.125 104.78mm