  • EA LED55X31-RGB
EA LED55X31-RGB
advertisement
Manufacturer No:
EA LED55X31-RGB
Manufacturer:
Electronic Assembly GmbH
HK JDW NO:
17256-EA LED55X31-RGB
Step5Bar-code shipping tag
EA LED55X31-RGB
    Select All
  • Subcategory
    Displays
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Operating Temperature (Min)
    -20°C
  • Overall Height
    31mm
  • Overall Length
    55mm
  • Horizontal Pixel Count
    132 Pixel
  • Overall Depth
    3.6mm
  • Vertical Pixel Count
    32 Pixel
  • Viewing Area (length)
    52mm
  • Viewing Area (height)
    16mm