  • EA1620HA08-16.000M
EA1620HA08-16.000M
advertisement
Manufacturer No:
EA1620HA08-16.000M
Manufacturer:
Ecliptek
HK JDW NO:
3402-EA1620HA08-16.000M
Package:
Datasheet:
Description:
EA1620HA08-16.000M datasheet pdf and Crystals product details from Ecliptek stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EA1620HA08-16.000M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Pins
    4
  • Material
    Ceramic
  • Packaging
    Bulk
  • Frequency
    16MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    120Ohm
  • Load Capacitance
    8pF
  • Frequency Tolerance
    0.0015%
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Length
    2mm
  • Width
    1.6mm