  • EA1620JA12-24.000M
EA1620JA12-24.000M
advertisement
Manufacturer No:
EA1620JA12-24.000M
Manufacturer:
Ecliptek
HK JDW NO:
3402-EA1620JA12-24.000M
Package:
Datasheet:
Description:
EA1620JA12-24.000M datasheet pdf and Crystals product details from Ecliptek stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EA1620JA12-24.000M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Frequency
    24MHz
  • Pin Count
    4
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    L2.0XB1.6XH0.55 (mm)/L0.079XB0.063XH0.022 (inch)
  • Operating Frequency
    24MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    120Ohm
  • Load Capacitance
    12pF
  • Frequency Tolerance
    0.0015%
  • Drive Level
    100 µW
  • Aging
    3 PPM/YEAR
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Length
    2mm
  • Width
    1.6mm