  • EA2532QA10-28.6363M
EA2532QA10-28.6363M
advertisement
Manufacturer No:
EA2532QA10-28.6363M
Manufacturer:
Ecliptek
HK JDW NO:
3402-EA2532QA10-28.6363M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EA2532QA10-28.6363M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Width
    2.5mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    4
  • Material
    Ceramic
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Nickel/Gold (Ni/Au)
  • Additional Feature
    AT CUT; BULK; TAPE
  • Frequency
    28.6363MHz
  • Pin Count
    4
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    L3.2XB2.5XH0.8 (mm)/L0.126XB0.098XH0.031 (inch)
  • Operating Frequency
    28.6363MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    10pF
  • Frequency Tolerance
    0.0015%
  • Drive Level
    100 µW
  • Aging
    3 PPM/YEAR
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Length
    3.2mm