  • EA3250PA08-28.6363M
EA3250PA08-28.6363M
advertisement
Manufacturer No:
EA3250PA08-28.6363M
Manufacturer:
Ecliptek
HK JDW NO:
3402-EA3250PA08-28.6363M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EA3250PA08-28.6363M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    4
  • Material
    Ceramic
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Nickel/Gold (Ni/Au)
  • Additional Feature
    AT-CUT; BULK; TAPE
  • Frequency
    28.6363MHz
  • Pin Count
    4
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Physical Dimension
    L5.0XB3.2XH1.0 (mm)/L0.197XB0.126XH0.039 (inch)
  • Operating Temperature (Min)
    -20°C
  • Operating Frequency
    28.6363MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40Ohm
  • Load Capacitance
    8pF
  • Frequency Tolerance
    0.001%
  • Drive Level
    100 µW
  • Aging
    3 PPM/YEAR
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Length
    5mm
  • Width
    3.2mm