  • EA5070FA16-22.5792MTR
EA5070FA16-22.5792MTR
advertisement
Manufacturer No:
EA5070FA16-22.5792MTR
Manufacturer:
Ecliptek
HK JDW NO:
3402-EA5070FA16-22.5792MTR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EA5070FA16-22.5792MTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    4
  • Material
    Ceramic
  • JESD-609 Code
    e4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Nickel/Gold (Ni/Au)
  • Additional Feature
    AT-CUT; TAPE AND REEL
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    22.5792MHz
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    L7.0XB5.0XH1.3 (mm)/L0.276XB0.197XH0.051 (inch)
  • Operating Frequency
    22.5792MHz
  • Load Capacitance
    16pF
  • Frequency Tolerance
    0.003%
  • Drive Level
    50 µW
  • Aging
    3 PPM/YEAR
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Series Resistance
    30Ohm