  • EAM-30-000-D
EAM-30-000-D
advertisement
Manufacturer No:
EAM-30-000-D
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-EAM-30-000-D
Package:
Datasheet:
EAM-30-000-D
Description:
LINE FILTER 250VDC/VAC 30A DIN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EAM-30-000-D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Box
  • Published
    2009
  • Series
    EAM
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    30A
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    cURus, VDE
  • Physical Dimension
    L85.0XB39.0XH30.0 (mm)/L3.346XB1.535XH1.181 (inch)
  • Operating Frequency
    60Hz Hz
  • Configuration
    Single Stage
  • Leakage Current
    5μA
  • Filter Type
    Single Phase
  • High Pot
    2500 V
  • Height
    30mm
  • Length
    85mm
  • Width
    39mm