  • EAP-16-101
EAP-16-101
advertisement
Manufacturer No:
EAP-16-101
HK JDW NO:
165-EAP-16-101
Package:
Datasheet:
EAP-16-101
Description:
LINE FILTER 250VDC/VAC 16A CHAS
Step5Bar-code shipping tag
EAP-16-101
    Single Phase
  • High Pot
    2500 V
  • Height
    30mm
  • Length
    85mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
    EAP
  • Pbfree Code
    yes
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    16A
  • Voltage - Rated AC
    250V