  • EAP-16-471-D
EAP-16-471-D
advertisement
Manufacturer No:
EAP-16-471-D
HK JDW NO:
165-EAP-16-471-D
Package:
Datasheet:
EAP-16-471-D
Description:
LINE FILTER 250VDC/VAC 16A DIN
Step5Bar-code shipping tag
EAP-16-471-D
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
    EAP
  • Pbfree Code
    yes
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    16A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    cURus, VDE
  • Physical Dimension
    L85.0XB39.0XH30.0 (mm)/L3.346XB1.535XH1.181 (inch)
  • Operating Frequency
    60Hz Hz
  • Configuration
    Single Stage
  • Leakage Current
    50μA
  • Filter Type
    Single Phase
  • High Pot
    2500 V
  • Height
    30mm
  • Length
    85mm