  • EAST16084WB0
EAST16084WB0
advertisement
Manufacturer No:
EAST16084WB0
HK JDW NO:
282-EAST16084WB0
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
EAST16084WB0
Description:
Led White Diffused 2SMD
Step5Bar-code shipping tag
EAST16084WB0
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Size / Dimension
    1.60mm Lx0.80mm W
  • Color
    White
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    2.8V
  • Viewing Angle
    130°
  • Current - Test
    5mA
  • Lens Size
    1.00mmx0.80mm
  • Lens Transparency
    Diffused
  • Lens Color
    Yellow
  • Height (Max)
    0.50mm