  • EC2725ETTS-3.6864MTR
EC2725ETTS-3.6864MTR
advertisement
Manufacturer No:
EC2725ETTS-3.6864MTR
HK JDW NO:
3402-EC2725ETTS-3.6864MTR
Step5Bar-code shipping tag
EC2725ETTS-3.6864MTR
    YES
  • Mounting Feature
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TAPE AND REEL
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    3.6864MHz
  • Frequency Stability
    25 ppm
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.6mm
  • Operating Frequency
    3.6864MHz
  • Rise Time-Max
    6ns
  • Fall Time-Max
    6ns
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.625V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.375V
  • Frequency Tolerance
    0.0025%
  • Output Load
    15 pF