  • EC2725TS-66.667M
EC2725TS-66.667M
advertisement
Manufacturer No:
EC2725TS-66.667M
HK JDW NO:
3402-EC2725TS-66.667M
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
EC2725TS-66.667M
Step5Bar-code shipping tag
EC2725TS-66.667M
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
    Nickel/Gold (Ni/Au)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Frequency
    66.667MHz
  • Frequency Stability
    25 ppm
  • Pin Count
    4
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.6mm
  • Operating Frequency
    66.667MHz
  • Rise Time-Max
    3ns
  • Fall Time-Max
    3ns
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.625V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.375V
  • Frequency Tolerance
    0.0025%
  • Output Load
    15 pF
  • Height
    1.6002mm
  • Length
    6.985mm
  • Width
    5.0038mm