  • EC3920TS-11.0592MTR
EC3920TS-11.0592MTR
advertisement
Manufacturer No:
EC3920TS-11.0592MTR
HK JDW NO:
3402-EC3920TS-11.0592MTR
Step5Bar-code shipping tag
EC3920TS-11.0592MTR
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    4
    yes
  • ECCN Code
    EAR99
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Frequency
    11.0592MHz
  • Frequency Stability
    20 ppm
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 1.3mm
  • Operating Temperature (Min)
    -10°C
  • Operating Frequency
    11.0592MHz
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.89V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.71V
  • Oscillator Type
    LVCMOS
  • Frequency Tolerance
    0.002%
  • Output Load
    15 pF