  • EC3SAW-24D12P
EC3SAW-24D12P
advertisement
Manufacturer No:
EC3SAW-24D12P
HK JDW NO:
136-EC3SAW-24D12P
Package:
8-SIP Module, 7 Leads
Datasheet:
EC3SAW-24D12P
Description:
Isolated DC/DC Converters 3W/Black Plastic/SIP 9-36Vin, +/-12Vout
Step5Bar-code shipping tag
EC3SAW-24D12P
  • Package / Case
    8-SIP Module, 7 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Published
    2012
  • Series
    EC3SAW (3W)
  • Size / Dimension
    0.86Lx0.36W x 0.44 H 21.8mmx9.2mmx11.1mm
  • Feature
    Remote On/Off, SCP, UVLO
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Current - Output (Max)
    125mA 125mA
  • Output Power
    3W
  • Control Features
    Enable, Active High
  • Voltage - Output 2
    -12V
  • Current - Output 1
    125mA
  • Nominal Input Voltage
    24V