  • EC3SB-12D15
EC3SB-12D15
advertisement
Manufacturer No:
EC3SB-12D15
HK JDW NO:
136-EC3SB-12D15
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
EC3SB-12D15
Step5Bar-code shipping tag
EC3SB-12D15
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C With Derating
  • Series
    EC3SB (15W)
  • Size / Dimension
    1.00Lx1.00W x 0.40 H 25.4mmx25.4mmx10.2mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    18V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Current - Output (Max)
    500mA 500mA
  • Output Power
    15W
  • Control Features
    Enable, Active High
  • Voltage - Output 2
    -15V
  • Current - Output 1
    500mA
  • Current - Output 2
    -500mA
  • Nominal Input Voltage (DC)
    12V