  • EC4BU-24S12A
EC4BU-24S12A
advertisement
Manufacturer No:
EC4BU-24S12A
HK JDW NO:
136-EC4BU-24S12A
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
EC4BU-24S12A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EC4BU-24S12A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C With Derating
  • Series
    EC4BU (10W)
  • Size / Dimension
    2.00Lx1.00W x 0.40 H 50.8mmx25.4mmx10.2mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP, UVLO
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    10W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Current - Output (Max)
    833mA