  • EC5645ETTTS-16.384M
EC5645ETTTS-16.384M
advertisement
Manufacturer No:
EC5645ETTTS-16.384M
Manufacturer:
Ecliptek
HK JDW NO:
3402-EC5645ETTTS-16.384M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EC5645ETTTS-16.384M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    4
  • Material
    Ceramic
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Nickel/Gold (Ni/Au)
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    16.384MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Pin Count
    4
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 0.8mm
  • Operating Frequency
    16.384MHz
  • Rise Time-Max
    10ns
  • Fall Time-Max
    10ns
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.63V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.97V
  • Oscillator Type
    LVCMOS
  • Frequency Tolerance
    0.005%
  • Output Load
    15 pF
  • Height
    800μm
  • Length
    2.5mm
  • Width
    2mm