  • EC5900TTS-7.3728M
EC5900TTS-7.3728M
advertisement
Manufacturer No:
EC5900TTS-7.3728M
HK JDW NO:
3402-EC5900TTS-7.3728M
Package:
Datasheet:
EC5900TTS-7.3728M
Step5Bar-code shipping tag
EC5900TTS-7.3728M
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    4
  • Material
    Ceramic
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Nickel/Gold (Ni/Au)
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION; BULK
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Frequency
    7.3728MHz
  • Frequency Stability
    100 ppm
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 0.8mm
  • Operating Frequency
    7.3728MHz
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.89V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.71V
  • Frequency Tolerance
    0.01%
  • Output Load
    15 pF
  • Length
    2.5mm
  • Width
    2mm