  • EC7BW-24S15S
EC7BW-24S15S
advertisement
Manufacturer No:
EC7BW-24S15S
HK JDW NO:
136-EC7BW-24S15S
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
EC7BW-24S15S
Step5Bar-code shipping tag
EC7BW-24S15S
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    EC7BW (20W)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    2.00Lx1.00W x 0.40 H 50.8mmx25.4mmx10.2mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO
  • Applications
    ITE (Commercial), Railway
  • Power (Watts)
    20W
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Output Power
    20W
  • Control Features
    Enable, Active High
  • Current - Output 1
    1.33A