  • EC9BW-48S05
EC9BW-48S05
advertisement
Manufacturer No:
EC9BW-48S05
HK JDW NO:
136-EC9BW-48S05
Datasheet:
EC9BW-48S05
Step5Bar-code shipping tag
EC9BW-48S05
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    EC9BW (30W)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    2.00Lx1.00W x 0.40 H 50.8mmx25.4mmx10.2mm
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Output Power
    30W
  • Control Features
    Enable, Active High
  • Current - Output 1
    6A
  • Nominal Input Voltage
    48V