  • ECH-U1H822GB5
ECH-U1H822GB5
advertisement
Manufacturer No:
ECH-U1H822GB5
HK JDW NO:
590-ECH-U1H822GB5
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ECH-U1H822GB5
Description:
ECH-U(B) 8200pF Film Capacitor ±2% 1206 (3216 Metric) Solder Pads 50V-DC Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked Surface Mount
Quantity:
In Stock : 1222
Step5Bar-code shipping tag
ECH-U1H822GB5
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked
  • Weight
    10.007382mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ECH-U(B)
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±2%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder Pads
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    8200pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm