  • ECJ-4YB2A684M
ECJ-4YB2A684M
advertisement
Manufacturer No:
ECJ-4YB2A684M
HK JDW NO:
590-ECJ-4YB2A684M
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ECJ-4YB2A684M
Description:
ECJ 0.68μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
ECJ-4YB2A684M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ECJ
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    2.5mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm
  • Thickness
    2.4892mm