  • ECKN3A102MEH
ECKN3A102MEH
advertisement
Manufacturer No:
ECKN3A102MEH
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECKN3A102MEH
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
1nF Ceramic Capacitor 20% -56/+22% ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
ECKN3A102MEH
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -56/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Additional Feature
    FLAMEPROOF
  • HTS Code
  • Capacitance
    1nF
  • Packing Method
    TAPE
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Y5U
  • Temperature Characteristics Code
    Y5U
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V