  • ECKNTS331MB
ECKNTS331MB
advertisement
Manufacturer No:
ECKNTS331MB
HK JDW NO:
590-ECKNTS331MB
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
330pF Ceramic Capacitor 20% 10% ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
ECKNTS331MB
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    10% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    330pF
  • Packing Method
    TAPE
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Y5P
  • Temperature Characteristics Code
    Y5P
  • Multilayer
    No
  • Size Code
    3228
  • Height
    8mm
  • Length
    8mm
  • Width
    7mm