  • ECKNTS472ME
ECKNTS472ME
advertisement
Manufacturer No:
ECKNTS472ME
HK JDW NO:
590-ECKNTS472ME
Package:
Datasheet:
ECKNTS472ME
Description:
Ceramic Capacitor 20%
Step5Bar-code shipping tag
ECKNTS472ME
    Select All
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Capacitance Value
    0.0047uF
  • Terminal Pitch (mm)
    7.5
  • Suppression Class
    X1/Y2
  • Size (mm)
    15 X 7
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -25
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    125
  • Lead Diameter (mm)
    0.65
  • Product Diameter (mm)
    15(Max)
  • Product Depth (mm)
    7(Max)
  • Seated Plane Height (mm)
    19(Max)
  • Mounting
    Through Hole
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    Ceramic Disc
  • Construction
    Disc
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    Y5U
  • Voltage
    440VAC|250VAC