  • ECKTBC471KB
ECKTBC471KB
advertisement
Manufacturer No:
ECKTBC471KB
HK JDW NO:
590-ECKTBC471KB
Package:
2825
Datasheet:
ECKTBC471KB
Description:
ECK-BC 470pF Ceramic Capacitor 10% 2 Terminations 2825
Step5Bar-code shipping tag
ECKTBC471KB
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2825
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Series
    ECK-BC
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn/Ag)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Composition
    Ceramic
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 250V
  • Capacitance
    470pF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Depth
    6.3mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Dielectric
    Y5P
  • Temperature Characteristics Code
    Y5P
  • Multilayer
    No
  • Height
    2.5mm
  • Length
    7.1mm