  • ECL15US24-P
ECL15US24-P
advertisement
Manufacturer No:
ECL15US24-P
HK JDW NO:
906-ECL15US24-P
Package:
4-DIP Module
Datasheet:
ECL15US24-P
Description:
XP POWER ECL15US24-PAC/DC PCB Mount Power Supply, Ultra Compact, Adjustable, Fixed, 85 V, 264 V, 15 W, 24 V, 630 mA
Step5Bar-code shipping tag
ECL15US24-P
  • Package / Case
    4-DIP Module
  • Weight
    0.07lb 31.75g
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Published
    2011
  • Series
    ECL (15W)
  • Size / Dimension
    2.44Lx1.21W x 0.96 H 62.0mmx30.7mmx24.4mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Type
    Open Frame
  • Power Rating
    15W
  • Max Power Dissipation
    15W
  • Depth
    62mm
  • Approval Agency
    CSA, EN, IEC, UL
  • Efficiency
    82%
  • Output Voltage
    24V
  • Max Output Current
    630mA
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Current
    630mA
  • Output Power
    15W
  • Min Input Voltage
    85V
  • Max Input Voltage
    264V
  • Current - Output 1
    630mA
  • Max Output Power
    15W
  • Nominal Output Voltage
    24V
  • Line Regulation
    ±0.5%
  • Load Regulation
    1%
  • Min Input Voltage (AC)
    85V
  • Max Input Voltage (AC)
    264V
  • Height
    24.4mm
  • Width
    30.7mm