  • ECL25US09-E
ECL25US09-E
advertisement
Manufacturer No:
ECL25US09-E
HK JDW NO:
906-ECL25US09-E
Datasheet:
ECL25US09-E
Description:
XP POWER ECL25US09-EAC/DC PCB Mount Power Supply, Ultra Compact, Adjustable, Fixed, 85 V, 264 V, 25 W, 9 V, 2.8 A
Step5Bar-code shipping tag
ECL25US09-E
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Weight
    0.331lb 150.14g
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    ECL (25W)
  • Size / Dimension
    3.10Lx1.50W x 1.10 H 78.7mmx38.1mmx27.9mm
  • Type
    Enclosed
  • Power Rating
    25W
  • Max Power Dissipation
    25W
  • Depth
    78.7mm
  • Frequency
    63Hz
  • Approval Agency
    CSA, cUL, EN, IEC, UL
  • Efficiency
    80%
  • Output Voltage
    9V
  • Max Output Current
    2.8A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Current
    2.8A
  • Output Power
    25W
  • Min Input Voltage
    85V
  • Max Input Voltage
    264V
  • Current - Output 1
    2.8A
  • Max Output Power
    25W
  • Nominal Output Voltage
    9V
  • Isolation Voltage
    3kV
  • Line Regulation
    ±0.5%
  • Load Regulation
    ±1%
  • Min Input Voltage (AC)
    85V
  • Max Input Voltage (AC)
    264V
  • Height
    27.9mm