  • ECLB40W-110D12
ECLB40W-110D12
advertisement
Manufacturer No:
ECLB40W-110D12
HK JDW NO:
136-ECLB40W-110D12
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
ECLB40W-110D12
Description:
Quantity:
In Stock : 8
Step5Bar-code shipping tag
ECLB40W-110D12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    ECLB40W-110S (40W)
  • Size / Dimension
    2.05Lx1.20W x 0.40 H 52.0mmx30.5mmx10.2mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial), Railway
  • Power (Watts)
    40W
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    160V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    43V
  • Current - Output (Max)
    1.667A 1.667A