  • ECLB75W-48S12
ECLB75W-48S12
advertisement
Manufacturer No:
ECLB75W-48S12
HK JDW NO:
136-ECLB75W-48S12
Package:
7-DIP Module, 6 Leads
Datasheet:
ECLB75W-48S12
Description:
Quantity:
In Stock : 3
Step5Bar-code shipping tag
ECLB75W-48S12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    7-DIP Module, 6 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    ECLB75W (75W)
  • Size / Dimension
    2.05Lx1.20W x 0.40 H 52.0mmx30.5mmx10.2mm
  • Feature
    Remote On/Off
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    75W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    92.5%
  • Voltage - Isolation
    2.25kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Current - Output (Max)
    6.25A