  • ECO-105-48
ECO-105-48
advertisement
Manufacturer No:
ECO-105-48
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-ECO-105-48
Quantity:
In Stock : 1
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECO-105-48
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Series
    EcoTran
  • Size / Dimension
    90.00mm Lx106.00mm W
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Laminated Core
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Voltage - Isolation
    4000Vrms
  • Current - Output (Max)
    Parallel 4.4A Series 2.2A
  • Power - Max
    105VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Primary Winding(s)
    Dual
  • Center Tap
    No
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 24V Series 48V
  • Height Seated (Max)
    96.00mm