  • ECOC-2522-20.000-3HS
ECOC-2522-20.000-3HS
advertisement
Manufacturer No:
ECOC-2522-20.000-3HS
Manufacturer:
ECS Inc.
HK JDW NO:
226-ECOC-2522-20.000-3HS
Package:
6-SMD, No Lead, 5 Leads
Step5Bar-code shipping tag
ECOC-2522-20.000-3HS
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead, 5 Leads
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~75°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    ECOC-2522
  • Size / Dimension
    1.000Lx0.870W 25.40mmx22.10mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    OCXO
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    20MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppb
  • Output
    Sine Wave
  • Base Resonator
    Crystal
  • Physical Dimension
    25.4mm x 22.1mm x 12.2mm
  • Operating Frequency
    20MHz
  • Control Voltage-Max
    3.3V
  • Warm-up Power
    3.6W
  • Input Power
    1.4W
  • Warm-up Time-Max
    3Minute
  • Phase Noise
    -145 dBc/Hz
  • Height Seated (Max)
    0.488 12.40mm