  • ECQ-E10823RKF
ECQ-E10823RKF
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E10823RKF
HK JDW NO:
590-ECQ-E10823RKF
Description:
ECQ-E(F) 0.082μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 1kV-DC 125V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E10823RKF
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.827Lx0.354W 21.00mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    General Purpose
  • Additional Feature
    NON INDUCTIVE,AC RATED VOLTAGE(V):125
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.082μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    8335
  • Height Seated (Max)
    0.925 23.50mm
  • Length
    21mm
  • Width
    9mm