  • ECQ-E1125KZ
ECQ-E1125KZ
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E1125KZ
HK JDW NO:
590-ECQ-E1125KZ
Datasheet:
ECQ-E1125KZ
Description:
ECQ-E(K) 1.2μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 100V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E1125KZ
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2002
  • Series
    ECQ-E(K)
  • Size / Dimension
    0.669Lx0.335W 17.00mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    1.2μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Lead Length
    25mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height
    16mm
  • Height Seated (Max)
    0.669 17.00mm
  • Length
    17.018mm
  • Width
    8.509mm