  • ECQ-E4393KZ
ECQ-E4393KZ
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E4393KZ
HK JDW NO:
590-ECQ-E4393KZ
Datasheet:
ECQ-E4393KZ
Description:
ECQ-E(K) 0.039μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E4393KZ
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ECQ-E(K)
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.531Lx0.236W 13.50mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    0.039μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    10.4902mm
  • Lead Length
    25mm
  • Lead Spacing
    0.413 10.50mm
  • Height
    11.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm
  • Length
    13.5128mm
  • Width
    5.9944mm