  • ECQ-P1H181JZ
ECQ-P1H181JZ
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-P1H181JZ
HK JDW NO:
590-ECQ-P1H181JZ
Datasheet:
ECQ-P1H181JZ
Description:
ECQ-P(Z) 180pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 50V-DC Polypropylene (PP)
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-P1H181JZ
  • Capacitance
    180pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.335Lx0.177W 8.50mmx4.50mm
  • Tolerance
    ±5%