  • ECQ-P1H224FZW
ECQ-P1H224FZW
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-P1H224FZW
HK JDW NO:
590-ECQ-P1H224FZW
Datasheet:
ECQ-P1H224FZW
Description:
ECQ-P(Z) 0.22μF Film Capacitor ±1% Radial PC Pins 50V-DC Polypropylene (PP) Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-P1H224FZW
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.787Lx0.374W 20.00mmx9.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Length
    4.5mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height
    22mm
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm