  • ECQ-P1H271JZW
ECQ-P1H271JZW
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-P1H271JZW
HK JDW NO:
590-ECQ-P1H271JZW
Datasheet:
ECQ-P1H271JZW
Description:
ECQ-P(Z) 270pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 50V-DC Polypropylene (PP) Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-P1H271JZW
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.335Lx0.177W 8.50mmx4.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    270pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Length
    4.5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height
    12.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm