  • ECQ-P1H334FZW
ECQ-P1H334FZW
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-P1H334FZW
HK JDW NO:
590-ECQ-P1H334FZW
Datasheet:
ECQ-P1H334FZW
Description:
ECQ-P(Z) 0.33μF Film Capacitor ±1% Radial PC Pins 50V-DC Polypropylene (PP) Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-P1H334FZW
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.886Lx0.394W 22.50mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    12.4968mm
  • Lead Length
    4.5mm
  • Lead Spacing
    0.492 12.50mm
  • Height
    24.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.965 24.50mm