  • ECQ-U2A104KL2
ECQ-U2A104KL2
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-U2A104KL2
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECQ-U2A104KL2
Description:
100nF Film Capacitor 10% Radial 250V-AC
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-U2A104KL2
    Select All
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    10%
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    5.5mm
  • Length
    17.5mm
  • Width
    12mm